19.03.2013
Miejscówki
Śpieszcie się poznawać Beskid Śląski! Za 5 lat freeride'owy potencjał tych gór zmniejszy się o połowę.
18.12.2012
Miejscówki
 Mayrhofen to narciarska miejscowość w dolinie Zillertal, znajdującej się w Austriackim Tyrolu. W samej dolinie Zillertal mamy mnóstwo możliwości jazdy poza trasowej od Fenken aż po Lodowiec Tux, jest to naprawdę olbrzymi rejon narciarski.  Tym razem nasz wybór padł na Mayrhofen, nie był to efekt naszej rozkminy, zdaliśmy się na radę Pawła Grodzickiego z www.narty-austria.pl. Paweł całą zimę spędza właśnie w Zillertal. Jest instruktorem oraz przewodnikiem Freeride, więc kto jak nie on ma najlepsze rozeznanie w tym terenie?
20.03.2012
Miejscówki
 Jak sama nazwa wskazuje ośrodek w Wysokich Tatrach jest naprawdę wysoko, w zasadzie nie znajdziemy w najbliższej okolicy ośrodków o takich przewyższeniach. Wyciąg na Łomnickie Sedlo wywozi nas na wysokość niemal 2200 m n.p.m.  Teren dostępny z wyciągów jest wybitnie wysokogórski, znajdziemy tu żleby, grzędy i szerokie pola śnieżne.
29.02.2012
Miejscówki
Chopok elektryzuje wielu narciarzy i snowboardzistów. Jest to jedno z niewielu miejsc w Tatrach, gdzie jazda poza trasą jest legalna, do tego ośrodek oferuje naprawdę wielki i bardzo zróżnicowany teren dostępny przy pomocy nowoczesnych wyciągów. 
15.12.2011
Miejscówki
  Pitztal nie jest powszechnie znany jako miejscówka freeridowa choć ma wiele zalet predysponujących ją do tego. Jedną z nich jest wysokość ośrodka, który położony jest na lodowcu. Nowoczesne kolejki wywożą nas aż na  wysokość 3440 m. n.p.m. Kolejną zaletą są wielkie przestrzenie i przewyższenia dostępne z ośrodka przy pomocy kolejek i własnych nóg. W tym ośrodku coś dla siebie znajdą zarówno skiturowcy jak i freeriderzy
15.11.2011
Miejscówki
 Kiedy już objeździmy się w Solden, pora wybrać się do perełki w dolinie Oetz czyli do Obergurgl/Hochgurgl. Resort ten nieco na uboczu, jest zdecydowanie mniej znany od swojego sąsiada i to jest właśnie jego mocny punkt, nie znajdziemy tam tłumu wygłodniałych karwingowców i snowboardzistów, jest to bardzo kameralne miejsce gdzie w spokoju można zakładać linie w dziewiczym śniegu.
02.11.2011
Miejscówki
  W dolinie Oetz, dwa największe ośrodki narciarskie to znany Solden i mniejszy, położony w głębi doliny tuż przy samej granicy z Włochami, Obergurgl/Hochgurgl. Dziś zwiedzimy ten pierwszy.Zobaczymy co, gdzie i jak się tam robi żeby zakosztować niesamowitego freeride -u
27.04.2011
Miejscówki
 Arlberg Rejon Arlberg to olbrzymi konglomerat narciarski, jest to też, między innymi kolebka narciarstwa alpejskiego. Niektóre z miejscowości tu położonych notują od 7 do 9 m średnio rocznego opadu śniegu!
07.04.2011
Miejscówki
Zima jaka była tego roku, każdy wie. Kto się załapał na grudniowy opad ten powąchał choć trochę puchu. Potem była już tylko wyczekiwanie. Jak się to wszystko skończyło też wie prawie każdy. Lepiej już do tego nie wracajmy i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku rekordowe opady, jakie tej zimy nawiedziły Amerykę Północną dotrą do Europy.
19.03.2011
Miejscówki
 Cergowa choć jest niską górą, trudno nazwać ją niepozorną. Mierzy ledwie 716 m n.p.m., ale mało które wzniesienie w Bieszczadach czy Beskidach może równać się z nią pod względem stromizny stoków. A to przecież interesuje nas najbardziej.

Nasi partnerzy